7 tipov ako uskladniť školské potreby, aby dieťa bolo nadšené

Po pohodových letných prázdninách sa na scénu vracia škola. A s ňou veľa nových učebníc, zošitov, knižiek, písacích a kresliacich potrieb, ale tiež výbava do krúžkov, na cvičenia atď. A k tomu si pripočítajte hromady hračiek. Zďaleka nie všetko sa zmestí do šuplíkov pri písacom stole. Kam s tým, aby sme o to každý deň nezakopávali a školák pritom všetko rýchlo našiel? A ako si pritom trochu pohrať a vytvoriť dieťaťu motivujúce študijné prostredie? V našom článku nájdete sedem tipov, ktoré vás iste budú inšpirovať.

Chlapec vedľa regála a školských potrieb

Keď bude mať všetko svoje miesto, upratovanie pôjde ako po masle. 

Tip 1: Regály môžu mať pestré farby

Farebné kovové regály

Prispôsobte regál na mieru vkusu vášho potomka. 

Deti milujú pestré a veselé farby, tak im tie farby v ich brlohu doprajte a nebojte sa natrieť staré policové skrine či regály jasavou farbou. Trebárs päťpolicový lakovaný regál je pre podobnú farebnú premenu priamo predurčený. Zapojte do natierania aj juniora a mávnite rukou nad tým, že výsledok nebude práve profi. S vodou riediteľnou farbou žiadna katastrofa nehrozí a dieťatko bude do regálu skladať učebnice s nadšením, aj keby na ňom urobilo len pár ťahov štetcom.

Rozhodne, zvlášť v detskej izbe, ale nezabudnite upevniť regál kotevnou sadou do steny, aby sa neprevrhol, keby si ho deti náhodou splietli s lezeckou stenou. A verte, že táto situácia nastane.

Tip 2: Aj krabice na skladovanie chcú byť krásne

Škatuľa obyčajná a zdobené škatule

Stačí trocha šikovnosti a obyčajnú papierovú škatuľu premeníte na farebný zázrak. 

Drobnosti ako ceruzky, pravítka či malé hračky môžete schovať do krabíc. A zvlášť ak ich skladujete v regáli, kde sú na očiach, nie je od veci ich tiež nejako skrášliť a rozveseliť. Čo treba? Polepiť ich látkou s pestrým vzorom, rôznofarebným papierom, alebo ich spoločnými silami pomaľovať či ozdobiť pečiatkami zo zemiakov. Pretože deti tvorivosť zbožňujú, máte pre nich zároveň hromadu zábavy. Vo finále potom krabice označíte samolepiacim štítkom, na ktorý si školák či školáčka sama napíše, aké poklady sa vnútri skrývajú. 

Tip 3: Zmaľujte šanónom a zakladačom chrbát

Škatule so štítkom zošity

Štítky dajú jasne najavočo do škatule či šanónu patrí. 

Štósy školských lajstier a písomností, ale tiež fotiek či kresbičiek (aspoň tých, ktoré nemáme to srdce vyhodiť) pojmú užitočné šanóny alebo zakladače, ktorých široké chrbty si priamo hovoria o maľby či ozdôbky. Čo treba? Polepiť ich obrázkami vystrihnutými z časopisov, fotkami zvieratiek, alebo ich veselo pomaľovať. Veľa parády obstarajú aj samolepky s flitrami, ktoré nakúpite v rôznych sadách lacno v každom papiernictve. Nezabudnite tiež na šanóny aj krabice dať šikovné štítky. 

Tip 4: S pastelkami šup do zaváracích pohárov

Hromady pasteliek, voskoviek, ceruziek, kried ... kam s nimi, aby v nich mali ratolesti poriadok? Čo treba? Nastrkať ich do starých zaváracích pohárov, alebo do iných sklenených nádob či dóz. Ak by vám obyčajné číre sklo prišlo príliš fádne, môžete ho pomaľovať farbami na sklo. A potom už stačí zaváranie s pestrým obsahom postaviť na miesto, kde budú po ruke a už z diaľky budú hrať všetkými farbami.

Tip 5: Starý písací stôl s novou farbou omladne

Má stôl vášho malého študenta najlepšie roky za sebou a zdobí ho milión škrabancov? Nebojte sa ho pretrieť a vyberte nejakú jasavú sviežu farbu, ktorá rozžiari detskú izbu. Trebárs hráškovo zelenú. Možno budete prekvapení, o koľko viac času bude vaša ratolesť, pri takto zrenovovanom stole, tráviť nad učením. Zvlášť, keď sama priloží ruku k dielu.

 

Tip 6: Vesmírna odysea v detskej izbe

Chodí vaše školopovinné dieťa na druhý stupeň, alebo dokonca na strednú školu? Potom má najskôr už svoje záujmy a je celkom možné, že sníva o tom, ako raz poletí na Mars. Takýto zinkovaný policový regál so svojou kozmicky striebornou vizážou je ako stvorený na to, aby v ňom mal mladý astronaut usporiadané pekne podľa abecedy všetky svoje knihy o vesmíre. A ak mu k tomu polepíte strop okolo lustra fosforeskujúcimi hviezdami a planétkami, bude z toho v siedmom kozme.

Chlapčenská izba s regálom

Môžsa vám hodiť tak samostatne stojaci regál, ako aj regálová stena. 

Dievčenská izba s regálom

Dekoračné svetielka môžete namotať aj na úložné police. 

Detská iba s regálom

Za nás rozhodne vedie regál v zlatej - vyzerá skvele a pritom máte za chvíľku hotovo.

Tip 7: Knihy patria do knihovne

Čo tak zahrať sa s deťmi na knihovníkov? Každá knižnica však má svoj systém. Preto môžete so svojimi potomkami ich obľúbené tituly baliť do papiera rôznych farieb, chrbty opatriť samolepiacimi štítkami s číslami, prípadne aj s menom autora a názvom tak, aby sa dali v policiach usporiadať a ľahko nájsť.

A hodiť sa budú tiež šikovné hliníkové schodíky, aby drobec vo svojej novej knižnici bez problémov dosiahol aj na najvyššie police. 

Tak čo? Inšpirovali sme vás aspoň trochu? Sme si istí, že sami prídete na oveľa zaujímavejšie spôsoby, ako skladovať učebnice a zošity nápadito a hravo. Želáme Vám bezproblémový školský rok a pokiaľ možno samé jednotky!

→Obstarajte si spoľahlivé úložné priestory←

 

Zdroj fotografií: Fistar, Depositphotos, Unsplash